• Bize Ulaşın 0232 375 54 00
  • WhatsApp 0542 349 19 20
  • Mail sales@utemotomasyon.com

PDF İNDİR

Girişler
Analog girişlere PT1000 tipi sıcaklık duyar elemanlar ya da 0-10 Vdc sinyal çıkışlı ölçüm cihazları bağlanabilir. 13 bit A/D çevirici ile okunan girişler en fazla saniyede bir tazelenmektedir. Bütün duyar elemanlar için ayrılan ikişer klemens sayesinde kabloların ortaklanarak bağlanmasına gerek kalmamıştır. -EP modellerde ilave bir ayar potansiyometre (1-11 kOhm) girişi sayesinde uzak bir yerden sıcaklık ayarlanabilir. Dijital girişler sistem devrede, donma koruması, acil stop ve yangın senaryoları için tanımlanabilir. Modbus’lı modellerde ilave olarak filtre kirliliği gibi bilgileri bina otomasyon sistemine aktarabilir.

Çıkışlar
Analog çıkışlar, vana ya da damper motorlarının konumlandırılmasında ya da buharlı nemlendirici, frekans invertörü gibi cihazların kumandasında kullanılır. -EF modeller 24VAC yüzer kontrol motorları sürecek triyak çıkışlara sahiptir. -EP modeller ise 0/2...10VDC oransal kontrol çıkışına sahiptir. Dijital çıkışa sahip modeller 24 VAC röle üzerinden kontaktör bobini sürebilir.

Konfigürasyon
L-ION, ISH sistemlerine yönelik olarak çok çeşitli kontrol senaryolarını gerçekleştirmek üzere tanımlanabilir. Sınırsız bellek koruması sayesinde cihaz ofiste programlanıp şantiyeye tak-çalıştır şeklinde hazır olarak gönderilebilir. Dört ayrı kontrol senaryosu sayesinde L-ION dört bağımsız sisteme kadar kumanda edebilir. Örneğin bir klima santralinde sıcaklık ve nem kontrolü yapılabilir. Dört eşanjörün çıkış sıcaklıklarına göre 4 ayrı vana kontrol edilebilir. Her kontrol senaryosunda oransal+integral (PI) kontrol, alt ve üst limit sınırlamaları, denkleştirme, kaskad kontrol gibi gelişmiş işlevler tanımlanabilir. Ardışıl kontrol sayesinde ısıtıcılar, karışım damperleri ve soğutucuları sıralı olarak çalıştırmak mümkündür. Tanımlamalar cihazın üzerindeki gösterge ve tuş takımı ile yapılır. Bütün parametreleri sıfırdan tanımlayarak istediğiniz uygulamaya uyarlayabileceğiniz gibi önceden tanımlanmış standart senaryolardan birini de seçebilirsiniz. Senaryo seçimini takiben otomatik olarak belirlenen parametrelerde uygulamanızın özelliklerine göre değişiklik de yapabilirsiniz.

Zaman Programları
-M modellerde haftalık programlar yaparak cihazın çalışma saatlerini belirlemek mümkündür. Diğer modellere harici bir program saati dijital girişten bağlanabilir.

Haberleşme
-M modelleri RS485 üzerinde Modbus RTU protokolü sayesinde Bina Otomasyon Sistemine bağlanabilir. Bütün otomasyon markaları tarafından desteklenen bu protokol sayesinde klima santrali gibi paket cihazların kontrolü otomasyon markasından bağımsız olarak çözülebilir.

Hata Kayıtları
Sistemde oluşan arıza, hata ve alarm durumları hafızaya sıralı bir şekilde kaydedilir. Bu sayede sistem normale dönse bile teknik servis geçmişte oluşan arızaları analiz edebilir.

Bildirimlere Kaydolun

Bizden haberleri e posta hesabınıza iletelim