• Bize Ulaşın 0232 375 54 00
  • WhatsApp 0542 349 19 20
  • Mail sales@utemotomasyon.com

Belimo 3-Yollu (DN10-DN50) Küresel Vana Gövdeleri

PDF İNDİR

Bir "küresel kontrol vanası" kesinlikle herhangi bir damper motorunu standart bir küresel vananın üzerine takarak elde edilen bir ürün değildir. Raftan alınan herhangi bir küresel vanayı kontrol amaçlı kullanmaya kalktığınızda iki sorun ile karşılaşırsınız;
- Kontrol karakteristikleri düzgün değildir. "S" şeklinde bir akış eğrisi ile sistemde beklenen ayar değerlerini yakalamak çok zordur ve sıcaklık değerlerinde çok fazla salınıma neden olur.
- Sınırlı sayıda açma/kapamaya göre tasarlanmışlardır. Halbuki bir kontrol devresinde kullanıldıklarında sürekli hareket halindedirler ve salmastraları kısa sürede sızdırmaya başlarlar.

Belimo ise yeni vanasını tasarlarken tamamen ISH sistemlerinin beklentilerini göz önünde tuttu. EPDM'den yapılan çift contası sızdırma problemini tamamen ortadan kaldırdı. Kürenin önüne konulan TEFZEL disk sayesinde istenen eşit yüzdesel akış eğrisi sağlandığı gibi değişik kv değerleri elde etmek te mümkün oluyor. Soğutma vanalarında oluşacak yoğuşmanın akabilmesi için delik bile düşünülmüş

R3 serisi üç yollu küresel kontrol vanalarında, tüm bu özelliklere ilave olarak "T" şeklinde delinmiş küre sayesinde üç yollu bir karışım vanası elde edilmiş. "B" girişindeki kv değeri özellikle vana anma değerinin %70'inde tutulmuştur. Bu sayede akış by-pass'a yönlendirildiğinde toplam debide bir değişiklik olmaz.

Paylaş :

Bilgi Talep Formu

Bu ürün ile ilgili bilgi al


Bildirimlere Kaydolun

Bizden haberleri e posta hesabınıza iletelim